Collection: Elegant and Useful
A basket yes but for what ? I have many of my baskets at home and we use them for, hats, scarves, gloves, firewood, keys, cash and empty batteries, potatoes, knitting in progress…
These baskets are imagined for a daily use all along the year and will last.
I made my first baskets back in 2015 and they are still regularly used. Since I improved my techniques and use stronger ropes.
-
Honeysuckle - Beige
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$20.00 - Unit price
- per
Sold out -
Licorice - Oxblood
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$52.00 - Unit price
- per
Sold out -
Calendula - Beige
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$20.00 - Unit price
- per
Sold out -
Calendula - Oxblood
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$20.00 - Unit price
- per
Sold out -
Honeysuckle - Dark Beige
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$20.00 - Unit price
- per
Sold out -
Honeysuckle - Gold
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$20.00 - Unit price
- per
Sold out -
Licorice - Burgundy
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$52.00 - Unit price
- per
Sold out -
Licorice - Beige
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$52.00 - Unit price
- per
Sold out -
Foxglove - Dark Beige
- Regular price
- $70.00
- Sale price
- $70.00
- Regular price
-
$70.00 - Unit price
- per
Sold out -
Calendula - Moss
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$20.00 - Unit price
- per
Sold out -
Hellebore - Product made to order
- Regular price
- $167.00
- Sale price
- $167.00
- Regular price
-
$167.00 - Unit price
- per
Sold out -
Licorice - Olive
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$52.00 - Unit price
- per
Sold out -
Licorice - Black
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$52.00 - Unit price
- per
Sold out -
Licorice - Eton Blue
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$52.00 - Unit price
- per
Sold out
- Page 1 of 2
- Next page